دانشگاه امام صادق پردیس خواهران - پردیس در یک نگاه-معرفی پردیس
العربیة | English | | RSS | Email |

معرفی پردیس

دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) به ‌عنوان یک دانشگاه اسلامی غیر دولتی، در مجموعۀ آموزش عالی کشور، برمبنای اصول و ارزش‌های اسلامی پایه‌گذاری شده است.

پیوند دو نظام آموزشی حوزه و دانشگاه یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی بود. این ارزش با تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در سال 1361، به ریاست یار مخلص امام(ره)، فقیه عالیقدر حضرت آیت‌الله مهدوی کنی با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحقق گردید. این دانشگاه بر این باور است که تعلیم و تعلم همراه با تهذیب نفس، مهمترین رسالت انسان است. لذا با پیوند بین حوزه و دانشگاه و همکاری نخبگانِ این دو مرکز علمی، دانش آموختگانی دین‌محور، آگاه و متعهد به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام تربیت می‌کند و الگویی در نظام آموزش عالی و اداره امور جامعه اسلامی ارائه می‌دهد.

 با توجه به اهمیت حضور زنان در عرصه‏های مختلف اجتماعی، لزوم تأسیس دانشگاهی برای تربیت نیروهای متعهد و متخصص زن در  حوزۀ علوم انسانی ـ اسلامی ضروری بود؛ لذا هشت سال پس از تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام)، در سال 1369 پردیس خواهران به ریاست سرکار خانم مهدوی کنی تأسیس شد تا به تعلیم و تربیت و رشد زنان جوان به عنوان مدرس، پژوهشگر و مبلّغ بپردازد.

این دانشگاه، اولین دانشگاهی است که واحدی مستقل برای خواهران با کادر علمی و اداری خانم، تأسیس کرده است و نمود بارز اهمیت دادن به شخصیت زن در حکومت اسلامی ایران است.

 

ساختار پردیس خواهران

 

 

14 اسفند 1396